Cookies verzekeren het goed functionneren van onze website. Door gebruik te maken van deze site, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Meer informatie OK
U bent hier: Home / Ik bezoek / Cultuur / Het Huis van Culturen en Sociale Samenhang

Het Huis van Culturen en Sociale Samenhang

Hoofdingang en onthaal

Mommaertsstraat 4
1080 Brussel
Toegankelijk voor personen met beperkte mobiliteit

Tel.: 02 415 86 03
Fax: 02 414 71 89

Website: www.lamaison1080hethuis.be
E-mail: contact@lamaison1080hethuis.be


Openingsuren:
maandag tot en met zaterdag van 08.00 tot 17.00 uur
 

Ingang auditorium en feestzaal:

Steenweg op Merchtem 67
1080 Brussel
Toegankelijk voor personen met beperkte mobiliteit



Toegang:

Metro Graaf van Vlaanderen (lijn 1 en 5) of Ribaucourt (lijn 2 en 6)
Bus 89 - tram 51
Villo: Station 50 Ribaucourt
Auto: moeilijk parkeren!

 

Team:
 

Algemene coördinatie
Dirk Deblieck (02 / 414 29 36 - ddeblieck@molenbeek.irisnet.be)

Adjunct- coördinatie
Alexandra Hauquier (02 / 412 12 42 - ahauquier@molenbeek.irisnet.be)

Onthaal en administratie
Loubna Gaich (02 / 415 86 03 - lgaich@molenbeek.irisnet.be)
Sanhaji Jamila (02 / 412 12 28 - jsanhaji@molenbeek.irisnet.be)
Nadia Antar (02 / 412 12 23 - nantar@molenbeek.irisnet.be)

Programmatie van de tentoonstellingen
Arnaud Matagne (02 / 412 12 47 - amatagne@molenbeek.irisnet.be)

Programmatie van de spektakels (verhaal, theater, circus) en workshopscoordinatie
Christelle Lauvaux (02 / 412 12 21 - clauvaux@molenbeek.irisnet.be)

Programmatie van de spektakels (dans, muziek)
Marie-Caroline Lefin (02 / 412 12 22 - mlefin@molenbeek.irisnet.be)

Programmatie ciné-vidéo en workshops ciné-vidéo
Zakaria El Bakkali (02 / 412 12 49 - zelbakkali@molenbeek.irisnet.be)

Verspreiding
Touben Zouin (02 / 412 12 27 - tzouin@molenbeek.irisnet.be)

Communicatie
Lina Derventlis (02 563 00 70 – lderventlis@molenbeek.irisnet.be)

Verantwoordelijk van de concierges, de poetsvrouwen, algemene intendance en catering
Mohammed Karrout (02 / 412 12 46 - mkarrout@molenbeek.irisnet.be)

Supervisie van de jeugdteam en administratieve coördinatie
Elke Van den Bergh (02 / 412 12 24 - evandenbergh@molenbeek.irisnet.be)

Jeugdcel
Michael Clemeur (stages, stadsklassen, project "Kunst in de klassen") (02 / 412 12 20 - mclemeur@molenbeek.irisnet.be)

José De Jong (jdejong@molenbeek.irisnet.be)

Carla Fontes : (02 412 12 20 - cfontes@molenbeek.irisnet.be)

FABLAB’KE : Julien Leresteux et Philippe Jadin (info@fablabke.be)

Court'Echelle
Isabelle Marchand (verantwoordelijk Court'Echelle en kinderen 0-3) – (02 / 412 12 40 - imarchand@molenbeek.irisnet.be)

Alice Maffi (amaffi@molenbeek.irisnet.be)

Deborah Ollevier (dollevier@molenbeek.irisnet.be)

Karine Marenne (02 412 12 48 - kmarenne@molenbeek.irisnet.be)

Regie
Jean-Christophe Potvin (02 12 12 44 - jpotvin@molenbeek.irisnet.be)

Imagine 1080

imagine1080@molenbeek.irisnet.be // Facebook: Imagine 1080

Anni Van Parys : coordinatrice (02 412 12 27 – avanparys@molenbeek.irisnet.be)

Nabil Fallah : coach jongeren (02 600 74 08 - nfallah@molenbeek.irisnet.be)

Touben Zouin : verantwoordelijk vrijwilligers (02 412 12 27 – tzouin@molenbeek.irisnet.be)

Zakaria El Bakkali : verantwoordelijk cine-foto projecten (02 412 12 49 - zelbakkali@molenbeek.irisnet.be)

 

Waarom een Huis voor Culturen en sociale samenhang?
 

In het hart van het historische Molenbeek, op de symbolische grens aan de "andere kant" van het kanaal, in een gebied rijk aan diverse bevolkingsgroepen, werd in 2006 het Huis van Culturen en Sociale Samenhang opgericht. Het herbergt een laagdrempelige, openbare artistieke ruimte, een uniek initiatief dat in België zijn gelijke niet kent.

Het Huis bouwt directe en nauwe relaties op met de buren, inwoners van Molenbeek, hun verenigingen en scholen en alles wat artistiek leeft in de gemeente. Door middel van workshops komen in het Huis zowel volwassenen als kinderen en – in het Opstapje/La Courte Echelle - zelfs hele jonge kinderen en hun ouders over de vloer.

Deze naam dekt al veel langer onze lading en onze missie. Maar wat meer is: onze werking rond culturen en kunst is vooral de opstap naar meer en betere onderlinge samenhang. Onze verscheidenheid aan culturen vormt een rijk, haast onuitputtelijk palet aan instrumenten om ons bestaan invulling te geven en wat wij samen doen, doen wij beter.

Sociale cohesie nastreven creëert voor iedereen kansen om actief deel te nemen aan de samenleving en erkenning te vinden: cultuur proeven, cultuur maken als bouwstenen én cement van de samenleving.

Ons prachtig gerenoveerde Huis is daar bijzonder geschikt voor: meer dan 6000 m2 aan ruimte met tot de verbeelding sprekende leslokalen, uitnodigende gemeenschappelijke ontmoetingsruimtes met keuken, een kleine polyvalente zaal en een prima uitgeruste feestzaal-auditorium, expositieruimtes en twee charmante, groene binnenplaatsen…  En daar bovenop een sterk en onverschrokken team van dertig ervaren en enthousiaste medewerkers met als belangrijkste missie een open Huis en een gastvrij onthaal waarin iedereen zich meteen thuis voelt..

Een Huis voor ontmoeting, uitwisseling en dialoog, met een programmatie ingebed in de dagelijkse Molenbeekse realiteit en afgestemd op en georganiseerd naar de behoeften en vragen van de inwoners van Molenbeek, met een overkoepelend thema als rode draad doorheen het werkjaar.

Meer dan 70 000 mensen bezoeken het Huis of vinden er een residentie voor een korte of langere tijd.
 

Activiteiten:


Workshops en cursussen

  • van eind september tot eind mei organiseert het Huis 30 wekelijkse workshops voor kinderen en volwassenen,
  • Vakantiestages voor kinderen in het Huis en het communautair Maritiem Centrum
  • Muziekstages voor amateurs i.s.m. de v.z.w. Chamber Music of Europe


Gastorganisaties: workshops, seminaries en andere bijeenkomsten

  • onthaal- en vergaderruimte voor huiswerkklassen, kunstenaars en lokale verenigingen.
  • onthaal en lokalen voor seminaries, symposia, vergaderingen ...


Speciaal voor kinderen

  • Stadsklassen (12 weken per jaar - één week voor klassen van het vierde leerjaar basisonderwijs (FR of NL) van een Molenbeekse school.
  • Het Opstapje/La Courte Echelle: ontmoetingsplek voor jonge kinderen van 0-3 jaar en hun ouders.

 

Speciaal voor jongeren


Tentoonstellingen

  • Kunstcafé/Cafet'arts: tweemaandelijkse exposities van lokale kunstenaars
  • Mom'Arts: een kunstgalerie voor jongeren tot 18 jaar
  • tentoonstellingsruimte voor scholen, stedelijke academies, CEC, enz.)

 

Cinéclub

  • filmvoorstellingen voor kinderen (CinéKids) en volwassenen (Cineclub Alfred Machin), met achteraf ontmoetingen en debatten met artiesten of gasten


Voorstellingen in de feestzaal/auditorium (180 zitplaatsen) of de kelder (80 plaatsen)

  • Programmatie voor levende kunsten (theater, dans, muziek)
  • Circusvoorstellingen (het Huis is de thuisbasis van het Internationaal Circusfestival Espace Catastrophe)
  • jeugdvoorstellingen
  • filmvoorstellingen (in zaal en open lucht)
  • Street Art (Troupe du Marché en Zinneterass)
  • Tango Festival
  • Originele creaties gegroeid uit de workshops voor kinderen en volwassenen (Theater op zijn Belgisch, Theater de Storm/Théatre de la Tempête, De Musketiers/Les Mousquetaires, de Buurtopera, musicals, schoolprojecten, enz ...)
  • Feest van de Muziek (MolenZik), Dansfestival (MolenDance)
  • AcaGala in samenwerking met de Muziekacademie
  • Onthaalplek voor gastvoorstellingen (Impro Festival, het Conservatorium van Brussel, Theaterfestival voor jongeren, Filmfestival ...)

 

Huisgemaakte producties

  • Producties en coproducties: voorstellingen en tentoonstellingen (theater, muziek, dans, film, catalogi voor tentoonstellingen, kunst in de openbare ruimte, enz.)
  • In 2014 ging het om de volgende producties: West Side East Side Story II, een nieuwe muzikale komedie, MolenVoices, een koorfestival in de St.-Johannes de Doper-kerk, Flashmob, dansparcours, Metapo, De Geboorte van Revolutuies, enz.
  • En daarnaast nog een hele actieve waaier aan audiovisuele producties met documentaires films als "Molenbeekse Moeders", "1 + 1 + 1 = 1080", "Molenbeekenya" ... en de zender MolenbeekTV op de site vimeo, met meer dan 70 films! (http://vimeo.com/molenbeektv).
  • In 2014 heeft was het Huis verantwoordelijk voor de productie van hedendaagse kunstwerken van Downsbrough, Beat Streuli en Emilio Lopez-Menchero, de drie kunstenaars die samen de tentoonstelling "1 + 1 + 1 = 1080" stoffeerden.
  • En het Huis draagt ook de zorg voor het onderhoud en – indien nodig - de vervanging van de reeks van 80 kleurrijke windmolentjes langs het kanaal.


Kunstenaars in residentie

  • Elke zomer worden zes weken exclusief gereserveerd voor gezelschappen die hun artistieke productie op punt willen stellen.
  • Tijdens de rest van het jaar kunnen de gezelschappen en kunstenaars ook terecht in de repetitieruimtes. Wel vragen wij dan een gemotiveerd verzoek en een bescheiden vergoeding.
  • Inlichtingen: klik hier

Document acties